فواید ثبت برند و نام تجاری
فواید ثبت برند و نام تجاری
اکتبر 21, 2017
استعلام برند،ثبت علامت تجاری،ثبت لوگو
مدارک ثبت برند و نام تجاری
اکتبر 21, 2017

مراحل ثبت برند و نام تجاری

مراحل ثبت برند و نام تجاری

مراحل ثبت برند و نام تجاری

علامت تجاری نشانی است که قادر است کالاهای تولیدی یا خدمات ارائه شده توسط یک شخص/بنگاه را از کالاها یا خدمات سایر بنگاه‌ها با اشخاص متمایز نماید.

مراحل ثبت برند به چند مرحله تقسیم می شود، بدین صورت که متقاضی پس از تکمیل ثبت برند می بایست :

  1. با ثبت اظهارنامه ای تقاضای ثبت از اداره مالکیت صنعتی نماید.
  2. پس از دریافت شماره اظهارنامه ثبت علامت تجاری که با سال شروع می شود و منحصر به فرد و پرونده می باشد، روند آن در اداره ثبت علامت تجاری شروع می شود.
  3. پس از واریز هزینه از طریق درگاه اینترنتی،‌رمز اظهارنامه از طریق سامانه پیامکی به شماره شما از طریق شماره 201212 ارسال می شود.
  4. در صورت تایید کارشناس، کارشناس مسئول و رئیس اداره ثبت برند آگهی نوبت اول می شود و می توان آن را در روزنامه رسمی قوه قضاییه درج نمایید.
  5. به مدت یک ماه با توجه به چاپ در روزنامه رسمی به اشخاص ثالث که در آن طبقه شغلی فعالیت می نمایند اجازه داده می شود که در صورت اعتراض آن را به اداره مالکیت صنعتی و مراجع قضایی و دادگاه ها اعلام نمایند.

پس از مدت فوق الذکر در صورت عدم اعتراض شخص(اشخاص) حقوقی،‌آگهی دوم رسمی مالکیت صادر می شود و مالکیت ده ساله تعلق داده می شود. در طی این روند هر اظهارنامه از فیلتر کارشناس،‌ کارشناس مسئول و رئیس اداره می گذرد و هرگونه مشهابهت باعث عدم ثبت و درنهایت رد اظهارنامه می گردد.

 

لینک های مرتبط:
مدارک لازم:
دانلودهای مرتبط:
مدارک لازم جهت ثبت علامت اظهارنامه ثبت علامت تجاری
راهنمای تکمیل فرم اظهارنامه ثبت علامت تجاری
لیست طبقات علائم و نام تجاریهزینه های ثبت علامت و نام تجاری

دیدگاه ها بسته شده است